Pro jediněčný pocit soukromí
Infolinka ZDARMA: 800 262 737
Poptávka

Venkovní žaluzie nebo rolety?

Velká okna hrají v rodinných domech klíčovou roli, neboť poskytují dostatek denního světla. Naopak v parných letních dnech mohou způsobovat přehřívání interiéru, proto je vhodné je doplnit venkovním stínicím prvkem. Jsou lepší venkovní žaluzie nebo venkovní rolety?

Venkovní žaluzie

Předokenní žaluzie patří mezi oblíbené zastínění oken. Díky možnosti natočení lamel je možné světlo v místnosti regulovat tak, abyste měli v místnosti dostatek světla a přitom měli soukromí před cizími pohledy. Ostré sluneční paprsky se však dovnitř nedostanou.

Venkovní žaluzie jsou vhodné pro velké prosklené plochy, ale nehodí se do větrných oblastí. Žaluzie při silném větru chrastí, takže musí se vytahovat. Provedení venkovních žaluzií se liší způsobem uchycení. Montáž lze uskutečnit do překladu, pod omítku, s přiznaným krycím plechem, do boxu nebo samonosným systémem.

Vybrat si můžete ze 3 typů lamel. Lamely C80 jsou zaoblené, což je umožňuje naklápět do obou stran. Lamely F80 nejsou tak zahnuté, aby se mohly žaluzie maximálně vytáhnout a neclonit výhled z okna. Lamely Z90 jsou nejsofistikovanějším typem. Díky svému tvaru na sebe perektně naléhají, takže dobře těsní a odolávají nárazům větru.

Venkovní rolety

Další hojně používaný exteriérový stínicí prvek na okna a dveře. Předokenním roletám na rozdíl od venkovních žaluzií nevadí jakékoliv počasí. Pevné ukotvení do rámu s bezpečnostními vodícími lištami nedá sebemenší šanci větru, ani případným zlodějům.

Venkovní rolety vám nabídnou větší pocit bezpečí a 100% zatemnění místnosti. Přes den vás chrání před horkem a přes noc před hlukem z venku, což ocení každý, kdo bydlí v rušné části města. Existují 3 základní typy rolet - podomítkové rolety, které se navíjí do zabudované schránky, předokenní rolety do překladu, kdy roletová schránka nejde vidět a rolety s viditelnou schránkou, která se montuje na hotovou fasádu.

Výhody obou řešení:
- velký výběr barevných variant
- úspora nákladů za energie
- zajištění soukromí a optimálního klima uvnitř domu
- možnost automatizace pomocí senzorů a inteligentní řídicí jednotky

 

31. prosinec 2019
10 měsíců